Prostor lze zvětšit také opticky použitím zrcadel

Informace

Přidané: 2018-01-26
Kategorie: blog

Štítky článku
Prostor lze zvětšit také opticky použitím zrcadel

Kromě vztahu člověk - nábytek je důležitý také vztah nábytek - prostor. Nábytek se nesmí stát v procesu bydlení přítěží, nesmí omezovat člověka, ale umožňovat svou variabilitou dynamický vývoj našich potřeb.

Prostor lze zvětšit také opticky použitím zrcadel. Prostor lze zvětšit bouráním příček, pokud nejsou nosné! Hospodářské funkce bytu: slouží k udržení chodu domácnosti (vaření, praní, žehlení, úklid)

Je pohodlnější pro staré osoby, není však optimální z důvodu bezpečnosti a bývá prašnější. • Byt v rodinném domku / vile - poskytuje kvalitní bydlení a intimitu, problémem jsou zpravidla vyšší pořizovací náklady než u bytu. Svoje estetické představy (květinová dekorace schodišťového prostoru) nebo svoje rodinné zvyklosti (botníky, boty a další nepořádek před vlastním bytem na veřejné schodišťové ploše).

• Okolí a přímé sousedství - příjemné prostředí vlastního bytu může pokazit zanedbaný trávník, nehygienické dětské hřiště, složité parkování, případně sousedské vztahy (soused mi vytopil byt pračkou, druhý soused ruší noční klid) • Dopravní podmínky - městská hromadná doprava má svoje negativa i pozitiva stejně jako automobil. • Umístění v městské čtvrti - bydlení v centru má jiné kvality než na okraji města, jsou zde krátké docházkové vzdálenosti, ale současně špatná obslužnost vlastním automobilem, obytná čtvrť slouží na rozdíl od průmyslové zóny, bydlení letištním koridoru ovlivňuje hluk.

B) Velké město: opačné podmínky - existují zde zařízení pro mimoškolní docházku, ale současně i větší vliv negativního sdružování. • Geografické umístění (země, světadíl) - Eskymáci bydlí jinak než obyvatelé deštného pralesa, případně pouště, v Dubai jsou byty zařízené jinak než v Paříži.

Top